1702546285872 -

Na odbywającym się 13 grudnia 2023 r. kolejnym spotkaniu EEC Members, czyli liderów polskiego biznesu tworzących fundamenty Europejskiego Kongresu Gospodarczego, dyskutowano o priorytetach dla gospodarki i nowego rządu. Zagadnienia związane z transformacją energetyczną dominowały.

Magdalena Bezulska, prezes zarządu Veolii term, która dołączyła w grudniu do grona EEC Members, mówiła o strategii Veolii związanej z dekarbonizacją i osiągnięciem neutralności klimatycznej. Wspomniała o licznych projektach inwestycyjnych prowadzonych przez Grupę w Polsce, które pozwalają na budowę nowoczesnego, bardziej zróżnicowanego miksu energetycznego i konsekwentne odchodzenie od węgla.

EEC Members to grono osób związanych z gospodarką, spełniających najważniejsze standardy, jeśli chodzi o kompetencje, doświadczenie, aktywność biznesową.

Naszą misją od początku było stwarzać warunki do otwartej i niezależnej dyskusji na najważniejsze tematy dla gospodarki i szeroko rozumianego rozwoju. Przez lata, w efekcie tysięcy spotkań i rozmów stworzyliśmy unikatową wartość – społeczność EEC. I właśnie na tym fundamencie wyrósł projekt EEC Members – powiedział podczas uroczystości Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Przyszłoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 8-10 maja w Katowicach, zapewne z udziałem przedstawicieli Veolii.