unnamed 1 -

Zbliża się termin BEZPŁATNYCH zajęć edukacyjnych pod nazwą Powietrzna Akademia organizowanych przez Airly i Veolia. Jest to inicjatywa skierowana dla uczniów szkół podstawowych w ramach umożliwienia skutecznej edukacji domowej w zakresie ochrony środowiska i dbałości o lepsze powietrze, którym oddychamy. 
 
Co powinniśmy wiedzieć o zajęciach Powietrzna Akademia?  

Powietrzna Akademia to lekcje online na platformie ClickMeeting (45 min.). Są to zajęcia interaktywne z możliwością zadawania pytań prowadzącym. W celu zagwarantowania miejsc na lekcji online należy dokonać bezpłatnej rezerwacji na konkretny termin i wybraną godzinę. Każdy uczeń chcący wziąć udział w zajęciach musi dysponować urządzeniem z dostępem do Internetu oraz zalogować się do platformy używając swojego lub rodziców adresu e-mail. 

Jak zarejestrować się na bezpłatną lekcję online? 

Aby zarejestrować się na zajęcia Powietrzna Akademia wystarczy kliknąć w poniższy link do rejestracji. W wiadomości zwrotnej, wysłanej na podany adres mailowy znajdzie się instrukcja oraz bezpośrednie odnośniki do zajęć edukacyjnych.

https://airly.clickmeeting.pl/powietrzna-akademia-airly-i-fundacja-veolia/register?_ga=2.203472343.633647461.1588608031-1725484734.1587562505

Lekcje online “Powietrzna Akademia” odbędą się 15.05 o 10:00!

unnamed 1 -

Gminy zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o przekazanie informacji i linków do rejestracji na zajęcia podległym szkołom podstawowym. Liczba miejsc na lekcjach online jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku większej ilości chętnych, planujemy zorganizowanie kolejnych zajęć w późniejszym terminie. Tematyka i zakres programu lekcji:

  • składniki powietrza
  • źródła zanieczyszczenia atmosfery
  • zjawiska powodujących smog
  • sposoby działań na rzecz czystego środowiska

 Lekcje prowadzone będą w formie wykładu połączonego z eksperymentami i pokazami. Uczniowie będą mieli możliwość zadawania pytań prowadzącym edukatorom. Przeczytaj zasady dobrego zachowania na lekcji online Powietrzna Akademia TUTAJ.