bez_tytulu1.png

W dniu 8 października br. w Szkole Podstawowej nr 7 w Świeciu odbyło się przedstawienie pt. “Czerwony Kapturek w mieście”, na podstawie książki wydanej przez IGCP, które przygotowali uczniowie jednej z klas III.

W dniu 8 października br. w Szkole Podstawowej nr 7 w  Świeciu odbyło się przedstawienie pt. “Czerwony Kapturek w mieście”, na podstawie książki wydanej przez IGCP, które przygotowali uczniowie jednej z klas III. 
 
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak powstaje ciepło systemowe oraz w jaki sposób można aktywnie zarządzać ciepłem w swoich mieszkaniach. Otrzymały też odpowiedź na wiele pytań m.in.: jak należy wietrzyć mieszkanie by zminimalizować straty ciepła i dlaczego nie powinno się wieszać mokrego ubrania na kaloryferze.
Po przedstawieniu nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego “Odnawiamy zasoby świata” oraz uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przez przedstawicieli spółki Veolia Północ, która była organizatorem konkursu. Każde dziecko otrzymało upominki i książeczki edukacyjne zawierające cenne informacje dotyczące sposobów oszczędzania ciepła oraz działań przyczyniających się do ochrony środowiska. 

 
Poniżej prezentujemy prace konkursowe wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowejnr 7 w Świeciu.