nasadzenia -

Drzewa i krzewy posadzili w dziewięciu miastach pracownicy spółek Veolia term w ramach współpracy ze społecznościami lokalnymi. Akcja nasadzeń z okazji 25-lecia działalności Grupy w Polsce rozpoczęła się w Dniu Ziemi i trwała przez kilka miesięcy, a prowadzona była w Zamościu, Leżajsku, Chrzanowie, Szczytnie, Słupcy, Tarnowskich Górach, Bytowie Jarocinie i Wrześni. W inicjatywie, wspartej przez Fundację Veolia Polska, wzięli udział również przedstawiciele samorządów i mieszkańcy.

Poprzez tę akcję Veolia term celebruje 25 lat swojej obecności na polskim rynku. Veolia term to jeden z wiodących dostawców usług z zakresu zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej. 

Veolia term w ramach transformacji ekologicznej podejmuje kompleksowe działania, które mają znaczący wpływ na środowisko. Jednym z przykładów lokalnego oddziaływania jest tegoroczna akcja nasadzeń roślinności w kilku polskich miastach. 

– Celebrując dwudziestopięciolecie Veolii w Polsce, postanowiliśmy zrobić zielony prezent dla naszych miast. Ten zielony prezent to drzewa, które sadziliśmy wspólnie z mieszkańcami i przedstawicielami samorządu lokalnego – mówi Magdalena Bezulska, prezes zarządu Veolia term – Bycie liderem transformacji energetycznej zobowiązuje, dlatego dbamy o bioróżnorodność i środowisko. – dodaje. 

W Chrzanowie rośliny pojawiły się na terenie przed Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu. W Leżajsku w ramach akcji pracownicy posadzili drzewa wzdłuż reprezentacyjnych ulic: Marii Curie-Skłodowskiej oraz Leśnej. Natomiast w Szczytnie grupa wolontariuszy, z pomocą miejskich przedszkoli, posadziła kompozycje roślinne w donicach, ozdabiając Pasiekę Miejską w Małej Bieli oraz centrum miasta przy ul. Polskiej w pobliżu dworca PKS i Targowiska Miejskiego.