zielone cieplo 1 -

Zielone ciepło dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, z wykorzystaniem możliwości dofinansowania m. in. z grantów OZE, jest kolejnym elementem kompleksowej oferty spółek Grupy Veolia term dla klientów.

Veolia Szczytno przygotowała dla jednej z miejscowych wspólnot mieszkaniowych ofertę podgrzewu ciepłej wody przy użyciu pomp ciepła. Prąd do urządzeń będzie produkowany przez fotowoltaikę umieszczoną na dachu budynku. Inwestycja zostanie w 50 proc. sfinansowana z grantu OZE, o którego przyznanie wystąpiła, w imieniu wspólnoty, Veolia. Pomożemy także zmienić zasady rozliczenia z zakładem energetycznym, co pozwoli wspólnocie na generowanie dodatkowych przychodów ze sprzedaży niewykorzystanej energii z fotowoltaiki.

Przygotowujemy się do kolejnych tego typu projektów. Zespół handlowy Veolia Północ, przy współpracy z działem technicznym, opracował kalkulator, który pozwala – na podstawie zebranych od klienta informacji o ilości zużycia wody przez mieszkańca – wyliczyć potrzebną moc pompy ciepła, a także ustalić inne elementy kompleksowego rozwiązania technicznego dla klienta.