022 9998 1 -

Powoli dobiega końca 44 edycja Zamojskiego Lata Teatralnego, które trwało 3 tygodnie. Zamojskie Lato Teatralne to najstarsze i najbardziej rozpoznawalne wydarzenie artystyczne w Zamościu i regionie. Spektakle, w sceneriach renesansowego zespołu staromiejskiego, w kazamatach,
Zamojskim Domu Kultury i na osiedlach, ogląda ponad dziesięć tysięcy widzów.
Festiwal rozpoczął się 16 czerwca, natomiast zakończy się 6 lipca 2019 roku pokazem grupy warsztatowej – Letnie Warsztaty Twórcze.
Program główny, czyli spektakle teatrów zawodowych zainaugurował Teatr Ludowy z Krakowa – laureat Buławy Hetmańskiej 43 Zamojskiego Lata Teatralnego. Oprócz laureata, przedstawienia zaprezentowali: Teatr Polonia, Narodowy, Studio i Malabar Hotel z Warszawy, Białostocki Teatr Lalek oraz Porywacze Ciał z Poznania.
Irena Jun, Krystyna Janda, Beata Ścibakówna, Maria Robaszkiewicz, Grzegorz Małecki – między innymi ci artyści stworzyli kreacje na scenie Zamojskiego Domu Kultury, bo większość spektakli, z powodu formy i klimatu, odbyła się w tym roku w siedzibie organizatora. Część główną
festiwalu poprzedziły i zakończą wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich było spotkanie z artystami prowadzone przez znakomitego krytyka Jacka Wakara.
Festiwalowi od lat patronuje Pan Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość, a honorowymi patronami są Beata Ścibakówna i Jan Englert.

IMG 0001 -


MG 0774 -
DSC 4994 web -