325187381 478766241087039 7853516216882698057 n 1 1 -

Veolia Wschód, należąca do Grupy spółek Veolia term, działająca na terenie miasta Jasła, zakończyła wymianę oświetlenia w zakładzie produkcyjnym Gamrat S.A.,zajmującym się przetwórstwem tworzyw sztucznych. To pierwsze w Veolia term tego typu przedsięwzięcie u klienta przemysłowego.

W ramach projektu zmodernizowano oświetlenie w technologii LED w halach i na zewnątrz zakładu, co pozwoli na zmniejszenie zużycia energii na oświetlenie aż o 61% w ciągu roku. Ponadto, dzięki przeprowadzonej przez Veolię Wschód modernizacji, Gamrat S.A. uzyska przychód z pozyskania Białych Certyfikatów. Jest to  pierwsze tego typu przedsięwzięcie zrealizowane przez Veolię Wschód

– Naszym strategicznym celem jest poprawa efektywności energetycznej. Działania strategiczne w tym obszarze prowadzimy w naszych ciepłowniach ale również chętnie podejmujemy się takich wyzwań u klientów. Najlepszym przykładem może być korzystna dla obu stron współpraca z firmą Gamrat S.A. Nasz partner otrzymał rozwiązanie dostosowane do swoich energetycznych potrzeb – mówi Janusz Lewicki, prezes Veolii Wschód. 

Veolia jest gotowa do realizacji podobnych projektów również u innych partnerów biznesowych.– Prace zostały zrealizowane w optymalnym dla klienta okresie międzyświątecznym, gdy obciążenie produkcyjne było mniejsze. Przy planowaniu zawsze staramy się takie uwarunkowania brać pod uwagę – informuje Rafał Kapica, dyrektor ds. rozwoju w Veolii term. – Wierzymy, że owocna współpraca przy tym przedsięwzięciu przyczyni się do skutecznej realizacji kolejnych projektów z obszaru efektywności energetycznej w Gamrat S.A. oraz pozwoli na wprowadzenie nowej, sprawdzonej usługi, do portfelu Veolii term w kolejnych lokalizacjach – dodaje.