zielone cieplo -

To aplikacja opracowana przez pracowników Veolii Północ z Grupy Veolia term, która pozwala w szybki i efektywny sposób sposób stworzyć ofertę dla klientów – deweloperów, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych – na zastosowanie odnawialnych źródeł energii, takich jak pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne.

Projekt został wsparty w ramach programu Potęga Małych Zmian realizowanego przez Veolia Polska. Opierając się na bazie danych zgromadzonych przez Veolię Północ, wielobranżowy zespół stworzył aplikację, która w krótkim czasie pozwala przygotować pełnowymiarową ofertę dla klienta. Aplikacja dobiera odpowiednią pompę ciepła oraz instalację pv. Oprócz parametrów technicznych zawiera ona także informacje takie jak: koszt inwestycji, oszczędności generowane u klienta, a także wysokość grantu OZE na dofinansowanie instalacji.

Narzędzie umożliwia praktycznie każdemu pracownikowi Grupy Veolia przygotowanie oferty w ciągu kilku minut. Dla porównania – wcześniej proces jej przygotowania trwał około dwóch tygodni. 

Aplikacja będzie wsparciem dla klientów chcących zrezygnować z ogrzewania węglowego na rzecz OZE oraz dla nowego budownictwa w ramach efektywności energetycznej budynków. 

Zielony Kalkulator Veolii jest dostępny dla wszystkich spółek Grupy Veolia w Polsce, uzupełniając ich ofertę ciepła systemowego i przyczyniając się do rozwoju segmentu OZE.  

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który pokazuje jak prostą i intuicyjną aplikacją jest Zielony Kalkulator.