Bez tytulu0 -

Rok 2023 był dla Veolii term czasem intensywnej realizacji strategii Grupy polegającej na odejściu od węgla do 2030 roku. W ostatnich dwóch latach zakończył się pierwszy etap dekarbonizacji w kilku miastach. To inwestycje w Szczytnie, Chrzanowie, Leżajsku, Małogoszczy, Kraśniku, Międzyrzecu, Świeciu, Przasnyszu, Tarnowskich Górach, Porębie i Lidzbarku Warmińskim.

Veolia term nie zwalnia tempa i realizuje kolejne projekty w ciepłowniach we Wrześni i Krotoszynie. Jest zaangażowana w Ciepłownię Przyszłości w Lidzbarku Warmińskim, a w Kraśniku, Chrzanowie i Zamościu trwają prace nad budową Zakładów Odzysku Energii.

Obecnie Veolia term dostarcza ciepło do ponad 60 polskich miejscowości. Grupa chce być liderem transformacji energetycznej w małych i średnich miastach, dlatego z roku na rok realizuje coraz więcej zielonych projektów dla swoich partnerów z samorządów. Inwestycje wspierane są przez zaangażowanie w inicjatywy z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu.

W mijającym roku działalność Veolii term została wyróżniona między innymi nagrodą Polskiego Kongresu Klimatycznego za projekt Szafir w Tarnowskich Górach oraz nagrodą Zielone Inicjatywy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego za powstającą w Lidzbarku Warmińskim Ciepłownię Przyszłości opartą w pełni o odnawialne źródła energii.