dsc0015 -
14 maja wolontariusze Veolii – pracownicy ciepłowni w Lidzbarku Warmiński i Dobrym Mieście przygotowali 6 uli. Do prac przyłączył się także Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego – Jacek Wiśniewski oraz prezes zarządu Veolii term – Marcin Orłowski.
Akcja wolontariacka była połączona z warsztatami na temat pszczół i pszczelarstwa. Jest to druga pasieka w Veolii, w której już niedługo zamieszka rodzina pszczół. Dzięki pracy i zaangażowaniu w powstanie nowej pasieki, ekipa wolontariuszy przyczyni się do ochrony bioróżnorodności w okolicy Lidzbarka Warmińskiego. Pośrednio będzie to miało także pozytywny wpływ na wzrost roślin, warzyw i owoców. W przeciągu kilku tygodni można się już także spodziewać pierwszych efektów prac pszczół, a opiekunowie pasieki zbiorą pierwszy miód.
– Czujemy się odpowiedzialni za racjonalne wykorzystywanie zasobów naturalnych oraz za naszych interesariuszy. Nasza rola polega na wzmacnianiu kapitału społecznego, co oznacza, że budujemy długofalowe relacje z przedstawicielami samorządów, a projekty jakie realizujemy w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu za pośrednictwem naszej fundacji korporacyjnej, Fundacji Veolia Polska, przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju tych miejscowości. – powiedział Marcin Orłowski – prezes zarządu Veolia term. Daniel Domeracki – dyrektor regionu Lidzbarka Warmińskiego dodał: — Współpraca ze społecznościami lokalnymi w dziedzinie ochrony środowiska i wspierania bioróżnorodności jest bardzo ważna dla Veolii w naszym regionie. Łączymy siły w akcjach wolontariackich, takich jak ta zorganizowana w Lidzbarku, aby zrealizować pożyteczne dla środowiska przedsięwzięcia. W tym przypadku było nim przygotowanie i zainstalowanie pasieki w Lidzbarku Warmińskim, na terenie ciepłowni należącej do Veolii. Problem ginących pszczół staje się coraz bardziej palący, jest już zjawiskiem globalnym, któremu my zdecydowaliśmy się aktywnie przeciwdziałać.
Trzymamy kciuki, aby pszczoły szybko się zadomowiły w nowym miejscu i produkowały dużo miodu!
[masterslider id=”2″]