diamenty -

Transformacja energetyczna i dekarbonizacja na stałe wpisały się w DNA Veolii term.

Odejście od węgla to strategia, którą konsekwentnie realizujemy we wszystkich spółkach Grupy. Dzięki temu sukcesywnie zmniejszamy wpływ na środowisko, podnosząc jednocześnie bezpieczeństwo dostaw w małych średnich miastach. Tym samym nasze projekty mają podwójną wartość – środowiskową i ekonomiczną. 

Tym razem redakcja Forbes wyróżniła Veolię Północ i Veolię Południe, przyznając im  „Diamenty Forbes 2024”. 

W ubiegłym roku w ciepłowni w Lidzbarku Warmińskim uruchomiliśmy efektywny energetycznie system ciepłowniczy, oparty o niskoemisyjne paliwo gazowe oraz optymalizujący proces produkcji energii i ciepła w oparciu o kogenerację. Projekt Perła, bo o nim mowa, to modelowy przykład pokazujący jak Veolia Północ prowadzi projekty dekarbonizacyjne. Dobieramy technologie oraz paliwo, by system funkcjonował w sposób jak najbardziej optymalny dla danej lokalizacji.

To nie jedyny przykład naszej aktywnej współpracy z samorządem. Kolejnym jest projekt Ciepłowni Przyszłości, dzięki któremu 90 proc. energii w systemie ciepłowniczym zasilającym Osiedle Astronomów w Lidzbarku będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii.

Z kolei w ramach Projektu Szafir zrealizowanego w Tarnowskich Górach, na terenie należącej do spółki ciepłowni powstała ekologiczna instalacja, która wykorzystuje lokalnie dostępne OZE, a dodatkowo poprzez kogenerację – czyli skojarzoną produkcję ciepła i prądu – optymalizuje proces ich wytwarzania. Zakład wykorzystuje gaz ziemny, biomasę, a także biogaz pochodzący z miejscowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Niezmiernie cieszymy się kiedy nasze projekty są dostrzegane i nagradzane. Dzięki determinacji, ciężkiej pracy i odważnemu spojrzeniu na transformację energetyczną możemy realizować projekty, które zmieniają świat wokół nas. 

Otwarcie kotlowni gazowej w Lidzbarku Warminskim -
Otwarcie kotłowni gazowej w Lidzbarku Warmińskim 
Otwarcie instalacji w Tarnowskich Gorach -
Otwarcie instalacji w Tarnowskich Górach